تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : admin
حوزه : یادداشت و گفتگو
شماره : 6799
تاریخ : ۱۰ تیر, ۱۳۹۸ :: ۱۱:۲۱
داغ شدن جنگ انتخاباتی مجلس در مازندران حربه های قدیمی همچنان در صدر استفاده کنندگان/تکیه بر شعارهای فمنیستی برای رسیدن به بهارستان توسط جریان خاص در مازندران

به گزارش مازندپلاس؛2 اسفند 98 یکی از تاریخ هاییست که قرار است در تقویم سیاسی ایران یادآور ادامه یا افول یک جریان سیاسی باشد ؛ جریان اصلاحات و مستقلین به عنوان کسانی که از سال 92 بر اداره امور کشور مسلط بودند در سال 98 امتحانی سخت را پیش رو دارند که در صورت شکست شاید همانند سال های 82 تا 92 به کما بروند.
مردم در اعتراضات دی ماه 96 شعار می دادند که دوگانه اصلاح طلبی و اصولگرایی به پایان رسیده و از طرفی دولت اعتدال و جریان بهار نیز بر این موضوع صحه می گذارند ولی عملا تا امروز در آرایش های انتخاباتی شاهدیم همان 2 جریان سنتی چپ و راست که به اصلاح طلب و اصولگرا در این سال ها تقسیم شدند بازیگران اصلی سپهر سیاسی کشورند.
در حوزه های 9 گانه انتخابیه استان مازندران هم همین 2 طیف شانس بیشتری برای کسب کرسی های بهارستان برخوردارند و احتمالا جز چند شگفتی نتایج انتخابات مشخص خواهد شد.
حضور چهره های شاخص 2 جریان در استان مازندران که اکثرا به صورت چراغ خاموش بوده و یا فعالیت احزاب و جمعیت های این 2 جریان مانند جمعیت پیشرفت و عدالت (وابسته به قالیباف) و یا فرهنگیان همگی گویای این است که همه سیاسیون آماده رقابت های انتخاباتی اند.
یقینا جریان های مقابل اعتدال و اصلاحات از ضعف های دولت و مجلس دهم برای کسب رای اعتماد مردم به خود استفاده می کنند و هر چند سیاه نمایی وضعیت کنونی که نیاز به وحدت از هر روزی بیشتر به نظر می رسد ضروریست ولیکن رسانه های وابسته از این موضوع به عنوان پاشنه آشیل استفاده می کنند.
افراد شاخص 1 جریان نیز که هفته هاست در جوش و خروش افتاده اند نیز گرفتن رای را در دل جامعه ممکن می دانند و با همان روش همیشگی چهره های شاخص خود را برای تجمیع نیروها به استان ها گسیل نمودند تا هم رای مردم هم لیدرها را به سوی جریان مطبوع بکشانند.
در انتخابات مجلس یازدهم یکی از جریان ها روی به شعارهای فمنیستی و حتی مردستیز برای جلب آرای زنان مازنی روی آورده و حتی به صورت علنی در فضای مجازی اقدام به این کار نموده است ؛یقینا نبود زنان در بین 12 نماینده مازنی نکته خوبی نیست و این موضوع از رصد جریان های سیاسی استان بازنمانده است و دستمایه استفاده های سیاسی گردیده است
پول،چهره های با سرمایه اجتماعی ثابت و وعده و وعیدی که امکان تحققش دور از دسترس است همچنان توسط افراد و جریان های سیاسی در جلسات خانگی و جشن ها و مناسبت ها همچون سال های گذشته به زبان می آید و جزو لدازم اصلی جنگ های انتخاباتی به شمار می رود.
هرچند هنوز چهره های صاحب شانس در انتخابات مجلس یازدهم در مازندران به صورت مستقیم با هم درگیر نشده اند ولی تحرکات صفحات مجازی و رسانه های وابسته به آن ها و همچنین عزل و نصب های هدفدار گویای داغ شدن جنگی نیابتی بین چهره های صاحب شانس در مازندران است.
انتظار می رود نامزدین و کسانی که می خواهند خود را در معرض رای عموم برای مجلس یازدهم قرار دهند از اخلاق اسلامی و قانون اساسی و انتخابات کشور پیروی کنند و با افزودن اخلاق به شور انتخاباتی سبب ساز اعتبار و آبروی مجلس و دولت آتی شوند

© 2019 تمام حقوق این سایت برای پایگاه خبری مازند پلاس محفوظ می باشد.